Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem

Nadace ČEZ nasadila u příležitosti festivalu Colours of Ostrava do své aplikace EPP – Pomáhej pohybem projekt Ostravské organizace vozíčkářů nazvaný ALDIO. Toto na první pohled záhadné slovo je zkratkou jedné z hlavních činností spolku – zajišťování Alternativní Dopravy Imobilních Osob.

„Potřebovali bychom 80 tisíc korun na nákup pohonných hmot pro náš  FORD Tourneo Custom, který je speciálně upravený pro přepravu vozíčkářů a osob s různým tělesným postižením,“ vysvětlila dispečerka alternativní dopravy Marie Báňová.

ALDEO ročně přepraví cca 2 000 osob, tedy v průměru 8 lidí denně, většinou tam i zpět. Denně přepravují 4 děti do školy, 1 do speciálního zařízení. V zimních měsících pomáhá doprava hlavně seniorům a vozíčkářům, kteří nejsou schopni dojít na zastávku hromadné dopravy kvůli čerstvě napadanému sněhu nebo náledí. Speciálně upravený vůz doplněný o hydraulickou plošinu a sedačku ujede ročně kolem 60 tisíc kilometrů.

Zájemci – nejen z řad návštěvníků Colours – mohou Ostravskému spolku vozíčkářů pomoci chůzí, během, jízdou na kole a mnoha dalšími druhy sportu. Stačí si stáhnout aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a vysportované body darovat právě na provoz vozidla. Body pak Nadace ČEZ převede na finance a pošle na účet vozíčkářům. Více na www.pomahejpohybem.cz

O aplikaci EPP

Mobilní aplikace EPP od Skupiny ČEZ – Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit.

Jak je možné se ucházet o zařazení do aplikace EPP?

Vyplněním žádosti o nadační příspěvek jednoho z grantových řízení, které odpovídá povaze vašeho projektu.

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i interiérové aktivity typu běh na běžícím pásu) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů lze sledovat na www.pomahejpohybem.cz nebo na www.nadacecez.cz.

Aplikace může fungovat i jako klasický sport tracker. Generuje také statistiky osobních výkonů tříděné po dnech, typech pohybu atd. Stažení aplikace, její používání i generování bodů je zdarma, k jejímu používání není nutné datové připojení – to vyžaduje aplikace pouze v případě, kdy chce uživatel přiřadit získané body některému z aktuálně nabízených projektů nebo k načtení stránky s novinkami. Aplikace je optimalizována pro mobilní telefony s operačními systémy Apple iOS od verze 7, Android od verze 4.0 a Windows Phone od verze 8.1. Používání aplikace je buď anonymní, nebo s registrací prostřednictvím e-mailu či účtu na Facebooku.

Dotazy na projekty a jejich podporu: info@nadacecez.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *