Přes překážky, osudu navzdory:

to je název motivační knihy rozhovorů s tělesně postiženými lidmi, kteří dosáhli i přes svůj handicap pozoruhodných výkonů.

Autoři Vítek Formánek a Eva Csölleová říkají: „Jsme rádi, že se nám takové dílko podařilo. Jak to dnes bývá, není ani tak těžké napsat zajímavou knihu, mnohem těžší je na ni sehnat vydavatele a následně peníze (a pak ji ještě prodat). To první se podařilo poměrně rychle, brněnský nakladatel pan Šimon Ryšavý pochopil náš záměr a myšlenku a rozhodl se ji podpořit. Získání potřebných peněz pak byla úmorná práce trvající téměř rok, ale to jistě znají všichni, kdož se pokoušeli o nějaký projekt.“

Kniha má tři části. V té první je 32 rozhovorů s tělesně postiženými lidmi z celého světa, jako jsou horolezci bez rukou a nohou, umělci malující ústy a nohami, automobilový závodníci bez nohou, hudebník a filmový režisér, kteří tvoří i přesto, že mohou komunikovat pouze očima atd.

Ve druhé části je 10 rozhovorů se zajímavými lidmi (opět z celého světa), kteří šli za svým snem bez ohledu na překážky, a podařilo se jim ho splnit.

Třetí část obsahuje 11 rozhovorů – pozoruhodné životní příběhy lidí, kteří se ocitli tváří v tvář smrti, nebo stáli ve správný okamžik na správném místě.

Celkem tedy 53 rozhovorů z celého světa a desítky barevných fotografií, na více než 300 stranách.

Motivační kniha „Přes překážky, osudu navzdory“autorů Vítka Formánka a Evy Csölleové vyjde v druhé polovině září.

K dostání u vydavatele:

Šimon Ryšavý knihkupec a nakladatel
Kavárna Pod hodinami
Česká 31
602 00 Brno

email: knihy@rysavy.cz

www.rysavy.cz

Cena: 249 Kč + poštovné
v síti Kosmas a u všech dobrých knihkupců

Vítek Formánek a Eva Csölleová na Zlín film festivalu 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *