Rekordy handicapovaných hrdinů 2023

Kategorie Hrdinové handicapu

Filip Hyrák

Sociální pracovnice Jana Měrková o Filipovi říká: Filip každý pracovní den dojíždí do práce v obchůdku Přirozenou cestou. Je hráčem bocci, která obnáší dvakrát týdně tréninky a dojíždění na turnaje. Mimoto nás všechny inspiruje svou odvahou zažívat netradiční, nevšední adrenalinové zážitky, kdy si marně lámeme hlavu, jak toto dokázal domluvit a zařídit. Pokud bych měla vybrat člověka, který umí druhé namotivovat, dát jim naději, že na světě je fajn a život je krásný, i když je těžší o limity zdravotního postižení, pak hlasuji pro Filipa.

Filip je pro nás hrdinou dobré nálady s aktivním přístupem k životu a pozitivním pohledem na věc. Je bojovníkem a oporou pro mnohé z nás. 

 

Aleš Turlej

Kdybychom měli seřadit počet vítězných pohárů či medailí, které již během své více než desetileté sportovní kariéry nasbíral lehký atlet, fotbalista a stolní tenista Aleš Turlej, byla by to úctyhodná sbírka, která by možná zabrala celou jednu místnost. Dnes osmatřicetiletý mladý muž začínal se sportem v osmnácti letech. Tehdy už byl tři roky klientem ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením. Měl štěstí, že svůj domov našel v tehdejším stacionáři organizace v Třebovicích, kde měly velké zázemí právě sportovní aktivity. Díky vedoucí stacionáře, Vlastě Polové, tady vzniklo dnes už legendární fotbalové družstvo Čtyřlístku: SK Medvědi.

 

Milena Polášková

Miluška se účastní všech akcí pořádaných Asociací zdravotně postižených, na jejichž organizaci se sama aktivně podílí, a je jednou z největších a nejspolehlivějších opor výboru Asociace zdravotně postižených, smíšené organizace Kopřivnice. Pravidelně spolupořádá turnaj v bowlingu, turnaj v elektronických šipkách a každoroční rekondiční pobyt v Beskydech pro bezmála 40 účastníků. Během pobytu nechybí ranní rozcvičky, společenské a sportovní aktivity.

Je sportovkyní tělem i duší, která i v osobním životě do posledního písmena naplňuje Zátopkovské heslo: Když nemůžeš, tak přidej!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *