REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ 2019

Letošní třetí ročník celostátní soutěže REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ se opět uskuteční pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast sociální Jiřího Navrátila a pod záštitou senátora Parlamentu České republiky Jiřího Carbola.

Ocenění v REKORDECH HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ navrhují instituce a veřejnost za mimořádný počin, vzor nebo projekt ve prospěch osob se zdravotním postižením, a to ve čtyřech kategoriích:
a) Hrdinové handicapu (příběhy obdivuhodných výkonů)
b) Pečující v handicapu (sebeobětující se osobnosti)
c) Projekty handicapu (projekty organizací a filantropů)
d) Emisaři handicapu (vzory z domova i zahraničí)

REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ nemají druhá a třetí místa, všichni ocenění jsou vítězové. Například nejmladším účastníkem loňského ročníku byl tříletý zrakově handicapovaný Michael Walder z Ostravy.
Z Pátku u Poděbrad si pro ocenění přijel kapitán české sledge hokejové reprezentace Zdeněk Šafránek.
Obdiv za svou činorodost a všeumělství sklidil vozíčkář Jiří Klich ze Suchdola nad Odrou a atmosféru při předávání cen zpestřil Gigi band – country kapela vozíčkáře Zdeňka Šnajdera.
Přítomní si vyslechli i řadu příběhů, mezi jinými také příběh Mariam Paré ze Spojených států, která se v roce 1996 stala obětí střelce, když stála na křižovatce na semaforech. Je z ní quadruplegik a prošla si těžkou životní zkouškou. Naučila se malovat ústy a stala se uznávanou umělkyní, jejíž malby ocenilo i několik celebrit, jako třeba Pierce Brosnan, kterého namalovala coby Jamese Bonda.
Keramickou sochu anděla, jež putovala do USA, vytvořila pro Mariam Paré vozíčkářka Kateřina Vlková.

Uzávěrka pro podávání letošních návrhů je 1. září 2019 (včetně) a po vyhodnocení porotou budou výsledky slavnostně vyhlášeny v aule Krajského úřadu MSK 30. září 2019.
Formulář pro návrhy na vítěze REKORDŮ HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ 2019 najdete ZDE
Vyplněný formulář zasílejte na mailovou adresu: info@hecportal.cz.

Projekt REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ je financován z rozpočtu Krajského úřadu MSK a statutárního města Ostravy. Má celostátní přesah a má za cíl přispívat netradičními formami k lepšímu informování veřejnosti o aktivitách lidí se zdravotním postižením a těch, kteří se jim věnují.


Jiří Klich


Kateřina Vlková


Michael Walder s maminkou


Zleva: náměstek hejtmana Jiří Navrátil, sledge hokejista Zdeněk Šafránek a senátor Jiří Carbol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *