Projekty handicapu – Taneční klub Štramberk

Třetím vítězem v kategorii Projekty handicapu se stal Taneční klub Štramberk

Taneční klub Štramberk při Domu dětí a mláděže Štramberk vznikl v květnu 2017. Navazuje na taneční školičku Elma Dance při DDM Kopřivnice, kde tančí děti od předškoláků – zde začínala i malá tanečnice na vozíčku Karolínka Dejová, a to před třemi lety.  Zkušenější a pokročilejší tanečnice jsou od září 2017 členkami Tanečního klubu Štramberk.

Naše tanečnice mají ve své sbírce nespočet medailí a ocenění. Jsou Mistry České republiky z roku 2015 a to za choreografii Panenky,“ říká vedoucí Tanečního klubu Štramberk Pavla Jeřábková. „V roce 2015 a 2016 získaly zvláštní cenu poroty na mezinárodním festivalu ve Vídni. Karolínka je držitelkou ceny pro talentované děti – Zlatý oříšek a také ceny Sportovní talent roku 2016. Na světovém festivalu v Liberci získaly holky třetí místo a to v konkurenci zcela zdravých dětí. V letošním roce jsme na přehlídce handicapovaných dětí Motýlek v Kopřivnici předvedli v premiéře novou úspěšnou choreografii: Dítě měsíce. S touto a dalšími se chystáme opět na Mistrovství světa do Liberce a na další mistrovské soutěže.

V našem klubu se snažíme o kvalitní výuku tance a největší odměnou nám jsou rozzářené očí našich tanečníků,“ uzavírá Pavla Jeřábková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *