Pečující v handicapu – Irena Kučerková

Třetí vítězkou v kategorii Pečující v handicapu se stala Irena Kučerková z Kopřivnice

Paní Irena Kučerková je po dopravní nehodě čtyřicet let upoutaná na vozíku. Do místní pobočky Svazu invalidů vstoupila v roce 1977. Stála u vzniku organizace Asociace zdravotně postižených, která vznikla v březnu roku 2003 jako nástupnická organizace Svazu invalidů. Od roku 2007 stanula v čele Asociace, která sdružuje téměř tři stovky zdravotně handicapovaných členů z Kopřivnice a přilehlých měst i obcí.

Její zásluhou vychází dvakrát ročně zpravodaj pro všechny členy, měsíčně se pořádají dvě až tři kulturní, sportovní nebo společenské akce. Výkladní skříní činnosti Asociace jsou Sportovní hry zdravotně handicapovaných dětí a dospělých, které se v květnu letošního roku uskutečnily už po dvacáté. Do Kopřivnice se sjely přes dvě stovky sportovců z Prahy, Klatov, Přerova, Prostějova, dále z Hrabyně, Orlové, Ostravy, Nového Jičína i slovenských Košic. A za tím vším stojí mravenčí práce paní Ireny Kučerkové, která navzdory svým 77 letům a zdravotnímu handicapu je hnacím motorem celé organizace.

Tím, co k nám lidi přivádí, je především výborná atmosféra a skvělá parta lidí. Vždyť za ty roky tady vznikla celá řada přátelství,“ vysvětluje Irena Kučerková (na horním foto vpravo).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *