Hrdina handicapu – Karolína Dejová

Vítězkou v kategorii Hrdinové handicapu se stala Karolína Dejová z Kopřivnice

Karolínka se narodila 29.6.207 s těžkou svalovou hypotonií. A svou velmi veselou i kamarádskou povahou svití na své okolí jako sluníčko a rozdává optimismus, dobrou náladu, aniž by o tom sama věděla.

Daniela Seidlová: „Káju máme spolu s jejím bratrem Filipem v pěstounské péči od 1.2.2012. 
Zatím co Filip je sportovec, aktivně se věnuje se atletice a házené, Karolínka má blízko k hudbě a hlavně k tanci. Již čtyři roky hraje na zobcovou flétnu, druhý rok na elektronické varhany, čtvrtým rokem také zpívá ve školním sboru, úspěšně se účastní pěveckých soutěží a třetím rokem se věnuje tanci na invalidním vozíčku v tanečním kroužku DDM se zdravými dětmi, kde potkala skvělou paní trenérku, paní Pavlu Jeřábkovou a její děti Elišku a Honzíka. Vzniklo tak díky tanci nerozlučné přátelství. 
Tanec Karolínka miluje ze všeho nejvíce. Za rok 2015 Karolínka dostala cenu Zlatý oříšek, zvláštní cenu poroty Talent roku. Doma má sbírku pohárů a medailí. 
Mimo oblíbené aktivity chce navzdory svému handicapu vyzkoušet vše, co dělají zdravé děti. Plave, potápí se, jezdí na kole (i když s pomocnými kolečky), nyní i na handbiku, ráda jezdí na koni, zkoušela monoski, střelbu z luku, aquazorbink,  bruslení i lezeckou stěnu. Ráda kreslí a maluje, pracuje v kroužku keramiky. Moc ráda jezdí na letní tábory. Máme obrovské štěstí, že ji u nás v DDM v Kopřivnici znají a mají rádi pro její skvělou povahu a berou na tábory mezi zdravé děti. 

Největší Karolínčiny cíle? Udělat pár krůčků, být soběstačná. Mít kamarády. Zvládat školu, umět dobře hrát na flétnu a klavír. Co nejdéle tancovat nejen na tanečních soutěžích, kdekoli, protože ji tanec činí šťastnou. A touží jet do Paříže. Jak tomuto snu přišla, těžko říct..“

Foto nahoře: Ocenění Hrdina handicapu převzala Karolínka Dejová z rukou náměstka hejtmana MSK Jiřího Navrátila.

Panenky jsou úplně první choreografií, která vznikla spoluprací Karolínky a Elišky Jeřábkové před třemi lety. Choreografie, která byla původně připravena na jedno vystoupení, se úspěšně tančí a má na svém kontě více než dvacet repríz a také několik ocenění. Na festivalu ve Vídni získaly dívky zvláštní cenu poroty, spolu s dalšími tanečnicemi se staly Mistry České Republiky za rok 2015 a na světovém šampionátu získala tato choreografie třetí místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *