Ocenění hrdinové handicapu

Letošní slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ se uskutečnilo 30. září v aule Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Už třetí ročník tohoto projektu proběhl pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Navrátila, náměstka hejtmanky Jihočeského kraje Zdeňka Dvořáka a pod záštitou senátora Parlamentu České republiky Jiřího Carbola.

Ceny REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ navrhují instituce a veřejnost za mimořádný počin, vzor nebo projekt ve prospěch osob se zdravotním postižením, a to ve čtyřech kategoriích:

a) Hrdinové handicapu (příběhy obdivuhodných výkonů)

b) Pečující v handicapu (sebeobětující se osobnosti)

c) Projekty handicapu (projekty organizací a filantropů)

d) Emisaři handicapu (následováníhodné příklady a vzory)

REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ nemají druhá a třetí místa, všichni ocenění jsou vítězové. „Jsem moc rád, že se podařilo uspořádat již třetí ročník této ojedinělé akce v celé České republice,“ uvedl Jiří Navrátil, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast. „Mimořádné příběhy oceněných budou navíc vydány i knižně, protože rekordy handicapovaných by si měla uvědomovat a oceňovat celá společnost,“ dodal.

Právě na adresu reprezentační publikace uvedl primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura: „Kniha, která popisuje, jak se lidé i přes nepřízeň osudu dokázali prosadit, je velkou inspirací nejenom pro handicapované občany. Ukazuje, že i přes postižení mohou díky nezměrné vůli dosáhnout neskutečných cílů.“

Náměstek hejtmanky Jihočeského kraje pro školství a sociální věci Mgr. Zdeněk Dvořák mimo jiné konstatoval: „Tato akce dává prostor sdílet příběhy jednotlivců a může motivovat každého z nás k novým aktivitám. Jak říká dalajláma: Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy.“

Výsledky 3. ročníku soutěže Rekordy handicapovaných hrdinů:

Hrdinové handicapu (příběhy obdivuhodných výkonů)

Ivo Koblasa, Kateřina Vlková, Lukáš Hirka

Projekty handicapu (projekty organizací a filantropů)

Stacionář Nesa, Josef Suchár, Jiří Šindler

Pečující v handicapu (sebeobětující se osobnosti)

Jana Valíčková, Petr Matýsek, Manželé Hyrníkovi

Emisaři handicapu (následováníhodné příklady a vzory)

ZOO Ostrava, Václav Krása, Jindřich Štreit

Atmosféru při předávání cen zpestřil Gigi band – country kapela vozíčkáře Zdeňka Šnajdera.

Projekt je financován z rozpočtu Krajského úřadu MSK Krajského úřadu JčK a statutárního města Ostravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *