Děti z dětských domovů potěšily seniory v karvinské nemocnici

Dechberoucí akrobacie na závěsných šálách, cvičení v obruči, žonglování nebo živá pyramida. Tyto i další prvky nového cirkusu předvedly v areálu Nemocnice s poliklinikou Karviná před budovou Oddělení sociálních služeb děti ze čtyř dětských domovů, aby v době omezených návštěv zpestřily život seniorům.

Děti z DD zažily podobnou situaci na vlastní kůži – v době jarních lockdownů byly jejich domovy od okolního světa neprodyšně uzavřeny a tak byly vděčné za každé zpestření všedních dní. Tentokrát mohly pomoc, kterou jim zajišťovaly různé neziskové organizace, oplatit. „Dvanáct dětí nacvičovalo s lektory Cirkusu trochu jinak představení, další pekly buchty a jiné lahůdky, které jsme seniorům i zaměstnancům nemocnice po vystoupení předali,“ upřesnila Ivana Sobolová ze spolku Duha Zámeček, který nevšední akci zorganizoval.

Někteří klienti Oddělení sociálních služeb vyšli ven, další sledovali představení z oken. „Bylo to opravdu kouzelné. Kluci a holky z dětských domovů ukázali, že mají srdce na pravém místě a sounáležitost mezi lidmi jim není lhostejná,“ řekla mluvčí nemocnice Věra Murínová.

O DUZE ZÁMEČEK

Spolek Duha Zámeček se věnuje aktivitám pro dětské domovy dlouhodobě. Pro děti z DD Čeladná, Liptál, Fulnek a Příbor organizuje každý měsíc v rámci projektu Správná pětka víkendovky na horách, na kterých je prostřednictvím zážitkové pedagogiky připravuje na samostatný život po odchodu z DD. Dobrovolníci z Duhy Zámeček vydávají také časopis Zámeček, který pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem, The Kellner Family Foundation a MŠMT rozesílají do všech dětských domovů a výchovných ústavů v celé republice.

Vladislav Sobol

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *