Malí pacienti klimkovických lázní otestovali Oranžové hřiště

Atrakce Oranžového hřiště postaveného ještě v covidových dobách si teď užívají malí pacienti lázní v Klimkovicích nedaleko Ostravy naplno. Otestovali ho netradičním desetibojem, který pro ně u příležitosti Mezinárodního dne dětí připravili jejich fyzioterapeuti.

„Originálním propojením s pohybovými hrami můžeme nenásilně pokračovat v rehabilitaci dětí. Díky tomu je pro nás Oranžové hřiště mimořádně přínosné,“ vysvětlila Miluše Bílská, referentka kultury a volného času Sanatorií Klimkovice, které podporují léčbu pohybového ústrojí.

Oranžové hřiště využívají kromě lázeňských hostů i děti z Klimkovic. Příspěvek Nadace ČEZ ve výši 700 tisíc Kč pokryl nákup herních prvků, například kolotoče, šplhací sestavy, houpaček, houpadel a trampolíny, i jejich instalaci.

Hřiště vybudoval spolek Čisté Klimkovice. „Navazuje na náš lesní park, který postupně doplňujeme o další hrací, ekologické i estetické prvky už od roku 2011. Do parku přijíždějí za odpočinkem celé rodiny z našeho města i z okolí, k procházkám ho využívají malí i velcí klienti lázní. Nyní děti mají další místo pro zábavu na hřišti, kde se budou potkávat návštěvníci parku spolu s klienty lázní. Vznikl tím zcela přirozený prostor pro integraci,“ řekl předseda spolku Čisté Klimkovice Jakub Unucka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *