Půjčovna pomůcek

Mimo režim sociálních služeb Středisko VÝZVA rovněž nabízí k vypůjčení (za výhodné ceny) široké škály pomůcek a potřeb, které jsou určeny nejen osobám se zdravotním postižením, ale také osobám s dočasnou změnou zdravotního stavu i rodinám se zdravými dětmi.

V půjčovně je k dispozici na 200 kompenzačních pomůcek, včetně speciálního sportovního vybavení, jako:

Kompenzační pomůcky pro zmírnění nebo překonání hendikepu pro osoby se zdravotním postižením (např. rehabilitační kočár, speciální sedačka do auta, zvedák do vany, mechanický vozík, schodolez, nájezdové rampy, komunikátory, i- PAD, speciální počítačové příslušenství)

Rehabilitační a polohovací pomůcky určené k dlouhodobé rehabilitaci nebo nápravě zdravotního stavu po úrazech a operacích (např. rehabilitační válce, klíny, vaky, sítě, balanční pomůcky, hmatové disky, dotykový chodníček, pískovnička)

Didaktické pomůcky vhodné pro rozvoj motoriky, logického myšlení a smyslového vnímání (např. didaktické hry, světelný panel, puzzle, skládačky, piktogramy)

Sportovní potřeby pro sport a volný čas osob se zdravotním postižením a rodin s dětmi (např. tříkolka, cyklovozík BENECYKL různých velikostí, cyklovozík CROOZER, handbike, monoski, saně Snow komfort, přídavné kolečko k invalidnímu vozíku FREEWHEEL, speciální vozítko SPECO)

Veškeré pomůcky jsou zapůjčovány na základě písemné smlouvy a zpoplatněny dle platného ceníku. Na adrese http://vyzva.prorodiny.cz/pujcovna-pomucek/pujcovna-pomucek/ najdete stránku PŮJČOVNA POMŮCEK s aktuálním nabízeným seznamem, ceníkem a pravidly nájmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *